A test szőrös részein jelentkező erős viszketés rákot jelezhet. Mivel ezek az élősködők előszeretettel tapadnak a nemi szervek területén lévő szőrzetre, szeméremtetveknek is nevezik őket. A tetvek nagyon kellemetlenek, de könnyen megfékezhetők.
Mik a rákok tünetei?
A rákok esetében a tünetek hasonlóak a fejtetvekéhez:
- erős viszketés
- szürke elszíneződés a csípéseknél
- vörösesbarna vérfoltok a nadrágon
- égő érzés az érintett területeken
Hol jelennek meg a rákok?
A rákok előszeretettel telepednek meg a nemi szervek területén. A rákok a mellkason és a hónaljszőrzeten, valamint a szemöldökön is megjelenhetnek a tipikus tünetekkel.
Mi az oka a viszketésnek?
A rákok nyálat választanak ki, amikor beleharapnak a bőrbe. Ez biztosítja, hogy a vér gyorsan megalvadjon. A nyál felelős az intenzív [viszketésért]().
Hogyan történik a rákok átvitele?
A rákok szoros testkontaktus révén terjednek. Ha az intim területen van fertőzés, nagy a kockázata a szexuális együttlét során történő átvitelnek. A rák ezért a szexuális úton terjedő betegségek közé tartozik. A tetvek akár 24 órán át is képesek túlélni gazdatest nélkül. Ezért az átvitel ágynemű, törölköző vagy egyéb szennyes útján is megtörténhet.
Hogyan lehet kezelni a rákokat?
A rákok nem veszélyesek. Az erős viszketés azonban olyan mellékhatásokhoz vezet, amelyeket kerülni kell. Ezenkívül a tetvek nagyon gyorsan szaporodnak. Egy héten belül a petékből, az úgynevezett nittekből új tetvek kelnek ki.
Mennyire veszélyesek a rákok?
A fejtetvekkel vagy ruhatetvekkel ellentétben a tetvek nem terjesztenek betegségeket, ezért ártalmatlanok. Az erős viszketés azonban gyakran vezet vakarózáshoz és így kisebb sebekhez. Ezek elfertőződhetnek. Ezenkívül ez növeli a szexuális betegségek átvitelének kockázatát. Ezért a rákokat sürgősen kezelni kell.
Milyen szerek hatásosak a rákok ellen?
A nemi szervek területén, a hónalj- és testszőrzetben lévő gombás tetvek jól kezelhetők. Elsősorban a piretrin hatóanyagot használják. Alternatívaként permetrint tartalmazó termékek is használhatók, de ezeket még nem engedélyezték a tetvek ellen. Különösen népszerűek a természetes piretrumból készült termékek, amelyet krizantémvirágból vonnak ki. A tetűirtó szerekkel az érintett területek haját áztatjuk be. Az áztatási idő után a gyógyszert le kell mosni. Mivel a tetvekből egy héten belül újabb tetvek képződhetnek, a kezelést körülbelül 8 nap múlva meg kell ismételni. A klasszikus fejtetű elleni samponok nem ajánlottak, mivel gyakran egy éjszaka alatt kell hatniuk.
Hogyan kezeljem a rákot a szempillákon és a szemöldökön?
A tetű elleni szerek nem kerülhetnek a szembe. Ezért a szemöldökön és a szempillákon lévő tetveket csipesszel kell kihúzni. A legjobb, ha előtte olajjal kezeljük a hajat. Ez megkönnyíti a tetvek eltávolítását. A kezelés során a tetvek gyakran a hajban maradnak. Ezért az első kezelés után naponta ellenőrizni kell a hajat tetvek után.
Segíthetnek a házi szerek a rákok ellen?
A tetvek elleni jól ismert gyógymód a kókuszolaj. Használatával az élősködőket olajréteg borítja, és megfulladnak. A boszorkánymogyoróval való kezelés enyhítheti a viszketést az érintett területeken. Ugyanakkor a [boszorkánymogyoróban]() lévő tanninok a gyulladás ellen hatnak, és így támogatják a gyógyulást.
Hogyan tudom támogatni a rákok kezelését?
A tetűirtó szerek mellett a tetűfésűvel történő ellenőrzést is el kell végezni. Ha a hajat előzetesen kókuszolajjal kezeljük, a tetvek és a tetvek könnyen kifésülhetők. Az érintett bőrfelületek borotválása is segít. A borotválás eltávolítja a fertőzött szőrszálakat és megkönnyíti a higiéniát. A partner a tetvek elleni megelőzésként is borotválkozhat.